Powrót do strony głównej
 2022.10.02 Obchody 70-lecia powstania koła Łowieckiego "Sarna"
 

W dniu 2.10.22r. Koło Łowieckie Sarna Olecko rozpoczęło obchody 70-lecia powstania. Dzień ten myśliwi rozpoczęli od udziału w szkoleniu z zasad i bezpieczeństwa posługiwania się bronią oraz wykonywania polowań. Szkolenie poprowadził Kol. Piotr Bućwiński. Po szkoleniu Prezes Koła Lech Skowroński wręczył wszystkim Myśliwym medale pamiątkowe, które zostały wybite z okazji 70-lecia powstania Koła. Następnie Wszyscy Myśliwi udali się przed Domek na strzelnicy. Odbyło się tu uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej śp. Józefowi Bucwińskiemu. Odsłonięcia tablicy dokonali synowie- Michał i Piotr Bućwińscy. Głos zabrał także, Kol. Wacław Olszewski, który przedstawił życiorys i osiągnięcia prekursora strzelectwa w naszym Kole- śp. Józefa Bućwińskiego. Od wczorajszego dnia strzelnica oficjalnie nosi nazwę: "Strzelnica Myśliwska im. Józefa Bućwińskiego w Doliwach."

Po tej uroczystości rozpoczęły się Zawody o Puchar Przechodni i Mistrzostwo Koła w strzelaniu konkurencji "dzik w przebiegu." W międzyczasie Myśliwi mogli zjeść gorący obiad, który przygotował Kol. Piotr Pęcak. W Zawodach Strzeleckich wystartowało 11 osób. Sędzią Głównym był Kol. Tadeusz Bednarek. Zawody przebiegały w koleżeńskiej atmosferze, z bardzo ciekawym przebiegiem. Najlepsi strzelcy Koła- Kol. Robert Warsiewicz- 81pkt. i Kol. Marcin Roszko- zostali przeskoczeni wynikiem przez Kol. Marcina Zamojskiego-83pkt. Wydawało się, że będzie już nowy Mistrz, lecz niespodziankę sprawił Kol. Krzysztof Luto uzyskując- 84pkt. Można powiedzieć, że wszystko wskazywało, że zawody będą rozstrzygnięte na Jego korzyść. Kiedy rywalizacja dobiegała końca, to największą niespodziankę sprawił Kol. Adrian Hościło, uzyskując wynik 87pkt. i to on został Mistrzem Koła w strzelaniu Konkurencji "dzik w przebiegu." Najlepszą Dianą, która podjęła rywalizację była Kol. Ania Warsiewicz uzyskując wynik 70pkt. Puchar, nagrody oraz dyplomy wręczył zawodnikom Prezes Lech Skowroński. Wszystkim Uczestnikom Gratulujemy podjęcia rywalizacji.

I tak zakończył się Pierwszy Dzień obchodów 70-lecia Koła Łowieckiego Sarna Olecko. Wszystkim Myśliwym bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Uroczystości, lecz największe podziękowania płyną do osób, które pomogły przygotować obchody całej wczorajszej uroczystości.
Z łowieckim pozdrowieniem Darz Bór,

K. Kasicki

Wyniki:
1. Adrian Hościło -87 pkt.
2. Krzysztof Luto - 84pkt.
3. Marcin Zamojski - 83pkt.
4. Robert Warsiewicz - 81pkt.
5. Marcin Roszko -76pkt.

1. Ania Warsiewicz -70pkt.

Fotografie: Józef Kunicki

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodności
 Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze  

 

www.sarna.olecko.pl

Ostatnia zmiana: 03 października 2022